Değerli Katılımcılar,

Pediatrik ve erişkin yutma bozukluklarını ‘tanısal boyutta’ ele alacağımız VI. Yutma Bozuklukları Kongresi, Hacettepe Üniversitesi Yutma Bozuklukları Uygulama ve Araştırma Merkezi, Yutma Bozuklukları Araştırma Derneği, Türkiye Çocuk Cerrahisi Derneği ve Türk Çocuk Gastroenteroloji Hepatoloji ve Beslenme Derneği’nin işbirliği ile 25-27 Mayıs 2018 tarihleri arasında Ankara Wyndham Hotel’de gerçekleşecektir.

İlki 2012 yılında Hacettepe Üniversitesi ev sahipliğinde Ankara’da gerçekleşen kongremiz, geçtiğimiz beş yıl içerisinde her yıl artan katılımcı sayısı ile yutma bozukluğu alanına ilgi duyan birçok disiplini bir araya getirmiş ve alanında öncülük etmiştir.

Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu yıl VI. Yutma Bozuklukları Kongresi, Türkiye Çocuk Cerrahisi Derneği’nin önderliğinde gerçekleşecek olan ‘Çocuklarda Özofagus Motilite Bozuklukları Sempozyumu’ ile birleşik oturum şeklinde düzenlenecektir.

Kongremiz bu yıl da kongre öncesinde düzenlenecek olan ‘Yutma bozukluğunun klinik belirteçleri ve yorumlanması’ kursu ile başlayacak, ardından yurt dışı ve yurt içinden birçok değerli bilim insanının deneyimlerini ve yutma bozuklukları alanındaki son yenilikleri paylaşacakları oturumlarla devam edecektir. Bilimsel olduğu kadar sosyal programa da önem veren bir kongre olarak kongrenin sonunda gerçekleştireceğimiz gala yemeği ile katılımcılarımızın memnuniyetini en üst düzeyde tutmaya çalışacağız.

Kongremizde kabul edilen sözel ve poster bildirilerinin özetleri Türkiye Fizyoterapistler Derneği (TFD) yayını, ESCI, Cumulative Index to Nursing and Allied Health Literature (CINAHL), Excerpta Medica (EMBASE), AMED Physiotherapy Index, SPORTDiscus ve Türk Tıp Dizini'nde yer alan, Fizyoterapi Rehabilitasyon Dergisi’nde basılacaktır.

Baharın son günlerinde, sizlerin de katılımları ile başarılı bir şekilde geçeceğine inandığımız VI. Yutma Bozuklukları Kongresi’ne tüm sağlık profesyonellerini davet etmekten mutluluk ve onur duyarız.

Saygılarımızla.
 

Prof. Dr. Aynur Ayşe KARADUMAN   

Kongre Başkanı

Prof. Dr. İnci Nur SALTIK TEMİZEL

Kongre Başkanı

 

Önemli Tarihler

Davetli Konuşmacılar

© 2017 Diamed Congress Organization. All Rights Reserved. Designed By Diamed

Please publish modules in offcanvas position.